Pawilony z płyty warstwowej

Pawilon z płyty warstwowej to przenośny obiekt ze ścianami, stropem i podłogą z płyty warstwowej. Tworzy się go najczęściej na ramie z konstrukcji stalowej. Do przenoszenia tego typu obiektów służą dźwigi lub wózki widłowe

Ze względu na przeznaczenie można podzielić pawilony na:

-pawilony handlowe

– pawilony biurowe

-pawilony gastronomiczne

-pawilony przemysłowe

-pawilony socjalne

-stróżówki

– inne

Rozwiązanie takie jest idealne jest dla różnego rodzaju powierzchni związanych z handlem lub różnymi usługami. Można wówczas w tani i szybko sposób zbudować przenośny budynek o niewielkiej powierzchni, o dużej estetyce i funkcjonalności.

Pawilony z płyty warstwowej można często zauważyć również na budowach. Pełnią one wiele funkcji – między innymi jako biuro budowy, pawilon socjalny dla pracowników budowy, miejsce składowania wrażliwych czy bardziej wartościowych urządzeń, wreszcie jako stróżówka rozmieszczona na placu budowy.

Często stosowaną funkcją pawilonu z płyty warstwowej jest budynek mieszkalny. Takie rozwiązanie jest stosowane np. w obozach dla uchodźców, jako tymczasowe lokum dla ludności po klęskach żywiołowych czy też obiekt tymczasowy podczas remontu generalnego czy przebudowy budynku mieszkalnego.

Pawilony z płyt warstwowych to również częste rozwiązanie wykorzystywane przez właścicieli sezonowych punktów garstronomicznych, które są użytkowane intensywnie przez kilka miesięcy w roku. Muszą być one estetyczne, ale też pozwolić na ich przemieszczanie pomiędzy punktem składowania a punktem gdzie będą zarabiały na swoje utrzymanie.

Pawilony można łączyć w większe powierzchnie przez co uzyskuje się tak zwany zestaw kontenerowy. Wówczas pawilony z płyty warstwowej mają specjalną konstrukcję modułową, o takich samych wymiarach oraz specjalnych mocowaniach, która pozwala na łączenie kontenerów w kilku płaszczyznach.

Do obudowy kontenerów wykorzystuje się płyty warstwowe zbudowane z rdzenia oraz okładzin w postaci odpowiedniej blachy stalowej. Wypełnienie stanowi styropian, wełna mineralna oraz pianka poliuretanowa. Wykorzystanie płyt nie wymaga dodatkowego ocieplania, co pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni obiektu.

Istnieje możliwość wykończenia pawilonów wysokiej jakości materiałami stosując suche zabudowy kartonowo-gipsowe, ścianki działowe kartonowo-gipsowe, sufity podwieszane – kartonowo gipsowe, siatkowe i stalowe, płytki ceramiczne i gresowe. Zaletą stosowania płyt warstwowych w tego typu rozwiązaniach jest to, że w przypadku uszkodzenia okładziny zewnętrznej, wymaganej zmiany funkcjonalności pawilony, konieczności zmian instalacji wewnątrz pawilonu – w stosunkowo szybki i tani sposób można dokonać wymiany ścian i dostosować pawilon do nowych potrzeb.

Izopanel sp. z o.o. 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Izopanel Sp. z o.o. UE