Budownictwo Hal Warsztatowych w dużej mierze opiera się o tworzenie w technologii lekkiej obudowy. Dzięki wykorzystaniu płyt warstwowych Izopanel spełniających wszystkie wymagania norm budowlanych oraz przepisów branżowych, korzyści płynące z ich wyboru są bezkonkurencyjne, zyskujesz oszczędność energii cieplnej, szybkość montażu, niskie koszty montażu i materiałów oraz w późniejszym czasie niższe koszty eksploatacyjne niż w budynkach wykonanych w systemie tradycyjnym, nowoczesna estetyka połączona z funkcjonalnością
i możliwością różnorodnego wykorzystania.
Firma Izopanel udziela na swoje wyroby nawet do 5 lat gwarancji oraz dysponuje wszystkimi niezbędnymi atestami, certyfikatami, aprobatami technicznymi i deklaracjami właściwości użytkowych niezbędnymi do prawidłowego ukończenia prac montażowych i odbioru inwestycji.
Warsztaty wykonane w takiej technologii pozwalają na łatwe utrzymanie obiektów
w czystości. Zastosowanie płyty warstwowej w warsztatach lub halach magazynowych pomaga
w utrzymaniu dobrej izolacyjności akustycznej oraz odporności ogniowej, zachowując jednocześnie szczelność przed wodami opadowymi, śniegiem i wilgocią. Dobre parametry wytrzymałościowe płyty warstwowej ściennej i dachowej bez problemu przenoszą obciążenia od śniegu i wiatru.
w każdej strefie klimatycznej przy zastosowaniu odpowiedniej do regionu rozpiętości podpór, dzięki temu podczas projektowania konstrukcji wsporczej można uzyskać realne oszczędności na kosztach stali. Każda hala warsztatowa może być wykonana bardzo szybko według indywidualnego wzornictwa, odpowiednio dobranej kolorystyki, profilacji, wymiarów i kształtu budynku.
Dzięki prawidłowemu doborowi typu powłok do panujących warunków można bezproblemowo osiągnąć nawet kilkudziesięcioletnią trwałość i doskonałą wytrzymałość płyt zabezpieczonych przed warunkami atmosferycznymi, utrzymując walory estetyczne. Wykończenie obudowy budynku podkreśli jego charakter, ułatwia to zamontowanie obróbek systemowych w niemal dowolnym kształcie, kolorze, powłoce oraz rodzaju, gatunku i grubości blachy stalowej.
Tak wykonana hala warsztatowa dzięki dobraniu odpowiedniej grubości płyty na podstawie współczynnika przenikania ciepła i na podstawie sprawdzonych wartości gęstości strumienia cieplnego dla płyt Izopanel w zależności od różnicy temperatur panujących po obu stronach, w upalne dni utrzyma chłodną, przyjemną atmosferę wewnątrz budynku, natomiast zimą przyniesie komfortową temperaturę zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami inwestora.
Firma Izopanel świadczy bezpłatne usługi w zakresie doradztwa technicznego oraz wykonuje projekt obudowy wraz z wizualizacją rozkrojów płyt warstwowych i niezbędnych akcesoriów wykończeniowych takich jak obróbki blacharskie dostępne w różnych kolorach z palety RAL
w grubościach 0,50 mm do 0,70 mm w długościach od 2 mb do 6 mb, uszczelki, taśmy, wkręty, rynny i świetliki. Wszystkie te akcesoria można zamówić w komplecie w wybranym dla siebie kolorze, wymiarach, parametrach klasy korozyjności i wytrzymałości na warunki atmosferyczne
i środowiskowe.
Dzięki szerokiej ofercie różnorodnych wypełnień płyty warstwowej: styropianu EPS, pianki poliizocyjanuratowej PIR jak również wełny mineralnej MWF przy budowie magazynu można dopasować do własnych potrzeb oraz oczekiwań, właściwości i parametrów gotowej hali utrzymując optymalny zakres cenowy zachowując przy tym odpowiednią jakość i precyzję wykonania.
Do konstrukcji magazynu możemy zastosować takie materiały jak drewno, stal zimnogięta, stal gorącowalcowana, czy konstrukcje żelbetowe. Do montażu płyt wystarczą wkręty samogwintujące z odpowiednią powłoką, wytrzymujące warunki korozyjne panujące w środowisku klasy C5.