1992

Narodziny firmy

W tym roku powstał rodzinny biznes, który otrzymał do dziś aktualną nazwę Izopanel. W pierwszym etapie działalności płyty warstwowe produkowane były przy użyciu samodzielnie wykonanych pras ściskających. Na tym etapie świadczyliśmy również usługi montażowe własnych płyt we wskazanych przez Klientów miejscach przeznaczenia

2000

Zautomatyzowana linia

Osiem lat niestrudzonej pracy oraz eksploatacji własnoręcznych pras ściskających to wystarczająco długi okres, by pomyśleć o zautomatyzowanej linii do produkcji płyt warstwowych, którą zakupiliśmy w 2000 roku. Gwarancją jej jakości była sprawdzona, australijska technologia. Kolejną zmianą było przekształcenie rodzinnego biznesu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100 % polskim kapitałem.

2008

Nowy park maszynowy

Zaskakująco szybkie tempo rozwoju firmy pozwoliło na podjęcie decyzji o rozdzieleniu działalności produkcyjnej od usługowej. Kolejne wyzwania przełożyły się na świadomą rezygnację z usług budowlanych i w ten sposób realizacją hal systemowych zajęła się autonomiczna, nowo powstała firma Izohale Sp. z o.o. Natomiast Izopanel nadal konsekwentnie inwestował w nowy park maszynowy, by zwiększyć i uatrakcyjnić swoją ofertę.

2010

Dział exportu

Dalszy rozwój firmy zaowocował rozbudowaniem Działu Exportu, który został powołany do zajmowania się stricte sprzedażą zagraniczną. Dzięki temu zaczęliśmy podbijać rynki europejskie i współpracować ściśle z krajami skandynawskimi oraz Litwą, Łotwą, Estonią, Holandią i Rosją.

2012

Światowy rozwój

Nasze płyty warstwowe doceniane są przez coraz większe grono odbiorców nie tylko w Polsce. Nasze produkty wysyłamy do kolejnych krajów, m.in. do Czech czy Słowacji. Ponadto płyty Izopanel trafiają też na inne kontynenty (Afryka) – płyty ładujemy na kontenery, w których transportowane są do portów, żeby następnie trafić do docelowego klienta za granicą. W 2012 roku sprzedaż wszystkich naszych płyt przekroczyła milion m2.

2013

Wydział EPS

Uruchomiliśmy nowy wydział EPS (produkcja płyt z rdzeniem styropianowym). Wprowadziliśmy zmiany profilu dachowego w płycie styropianowej. Udało nam się uzyskać wzajemną kompatybilność płyt z różnymi rodzajami rdzenia.

2014

Rdzeń MWF

Została uruchomiona produkcja płyt z rdzeniem MWF (wełna mineralna). Ponadto rozpoczęliśmy współpracę z firmą Constraco sp. z o.o., w zakresie sprzedaży profili zimnogiętych.

2015/2016

Nowa hala PUR2

Wybudowanie i uruchomienie nowej hali produkcyjnej PUR2. Nowa hala przyczyniła się do zwiększenia produkcji i tworzenia nowych technologii w płytach warstwowych.

2017

25-lecie firmy

Ćwierć wieku pracy nad płytą warstwową zaowocowało stworzeniem bazy doświadczonych specjalistów służących pomocą na każdym etapie inwestycji. Zbudowaliśmy technologię, dzięki której nasze płyty są rozwiązaniem ekonomicznym, trwałym i pozwalającym uzyskać korzystne parametry ochrony termicznej, akustycznej i ogniowej.

Izopanel sp. z o.o. 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Izopanel Sp. z o.o. UE